…pretože sny sú na to aby sa žili.

Chlorella

Jedna tableta obsahuje milióny chlorellových buniek, ktoré sa podieľajú na ozdravení nášho tela. Chlorella nám dodáva kompletné spektrum výživných látok i energiu zo všetkých prírodných živlov. Pestuje sa v teplom klimatickom pásme, v ktorom načerpá energiu a prehrieva ňou ľudský organizmus. Chlorellu distribuujem od firmy ktorá ju kupuje od výrobcu, ktorý je najrenomovanejšou spracovateľskou spoločnosťou na svete. Užitočné vlastnosti chlorelly sú odbornou verejnosťou sledované už od roku 1890.

Zloženie chlorelly
Unikátne látky

Sporopolleín
Táto látka je zahrnutá v strednej časti bunkovej steny Chlorelly pyrenoidosy. Chlorellová vláknina pôsobí vďaka sporopolleínu úplne výnimočne. Bunkové steny na seba nevratne viažu toxické látky, ktoré potom z organizmu odchádzajú prirodzenou cestou (stolicou). Dr. Liebke sa venoval výskumu očistných schopností chlorelly u ľudí trpiacich otravou zubnými (amalgámovými) výplňami. Konštatoval pozitívne výsledky. Sporopolleín je unikátna látka, ktorá činí z chlorelly ojedinelý detoxikačný prostriedok vhodný pre moderného človeka.

Chlorofyl
V roku 1940 písal chirurgický časopis „Journal of Surgery” o 1200 chorých, ktorým chlorofyl urýchlil hojenie rán. Je pozoruhodné, že hemoglobín, naše krvné farbivo, má (okrem nosného prvku) rovnakú štruktúru ako chlorofyl. Rastliny vďaka chlorofylu žijú a dýchajú, ľuďom zlepšuje krvný obraz, urýchľuje hojenie rán a bráni zápalom. Takisto zlepšuje okysličenie organizmu, čím bráni vzniku infekčného prostredia. Liečitelia tvrdia, že zelené farbivo uchováva slnečnú energiu, ktorá nám odovzdáva múdrosť a lásku. Veda to podporuje. Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, z ktorej sa tvorí serotonín, hormón radosti a šťastia. S poklesom hodnoty serotonínu príde depresia a únava. Večer telo premieňa serotonín na melatonín a my lepšie usíname. Je to pozoruhodná zhoda vedy a intuície.

Chlorella je najbohatším zdrojom chlorofylu na našej planéte.

Chlorellín
Chlorella nepracuje iba ako probiotikum, ale pôsobí i antibakteriálne. Obsahuje látku nazvanú chlorellín, ktorá je prírodným antibiotikom. Podobne antibioticky pôsobia v cesnaku látky allicín a ajoen. Na rozdiel od chemických antibiotík pôsobí chlorellín iba proti patogénnym organizmom bez poškodenia tráviacej mikroflóry. Preto je možné veľkými dávkami Chlorelly pyrenoidosy docieliť u infekčných ochorení i antibiotický efekt. Dr. Liebke v prípade infekcií odporúča šokovú terapiu tj. 3x denne až 50 tabliet (a pokračovať niekoľko dní). Často sa podarí infekciu úplne zastaviť, alebo aspoň urýchliť liečbu.

CGF
Dr. Fujimaki z Japonska izoloval z chlorelly rastový faktor pomenovaný CGF. Je to najsilnejšia zložka chlorelly. Najväčšiu koncentráciu CGF má Chlorella pyrenoidosa. CGF má výrazný omladzujúci a posilňujúci efekt. Pôsobí veľmi probioticky, tzn. zvyšuje rýchlosť rastu i kvalitu života črevnej (ale napríklad i vaginálnej…) mikroflóry. CGF až 4x urýchľuje rast napr. acidofilnej kultúry! Probiotiká sú dôležitejšie ako biotiká samotné, pretože upravujú prostredie, v ktorom mikroflóra žije. Užívaním chlorelly vytvárame podmienky pre rast prospešných bakteriálnych kultúr, ktoré nás chránia pred civilizačnými chorobami, napr. pred plesňami.

Štandard kvality

Prečo Chlorella pyrenoidosa. V roku 1974 boli japonské úrady nútené zaviesť štandard kvality pre dovážané chlorellové produkty. Tie boli výrazne rozdielne i v kvalite spracovania i kvalite biomasy. V roku 1995 bol v Japonsku výrobca Chlorelly licencovaný na dovoz a predaj svojich produktov v kategórii liečivých potravín. Väčšia záruka kvality neexistuje.

Kvalita
Kvalitu i cenu chlorelly ovplyvňuje veľa faktorov. Väčšina výrobcov používa priebežný zber, ktorý je ekonomický na výrobcu, ale neistý v kvalite výstupu pre zákazníka. Chlorella Green Ways sa pestuje v pásme s vyrovnaným slnečným jasom. V iných zemepisných šírkach a v nevyrovnanej klíme je chlorella vystavená kolísavým podmienkam, čím klesá jej úžitková hodnota. Japonské úrady dozerajú, aby predávaná biomasa obsahovala iba deklarovaný druh riasy. Výrobca tejto Chlorelly t používa najlepšie separačné (oddeľujúce) metódy a v jej nádržiach rastú iba najkvalitnejšie kmene pyrenoidosy. Najvyššiu kvalitu pyrenoidosy predurčuje výber, ktorý predchádza samotnému pestovaniu. V laboratóriách sa sleduje zdravie a sila chlorellových buniek. Do vonkajších nádrží sa prenesú iba najvitálnejšie vzorky, kde sa množia osem dní do dňa zberu. Nádrže sa prečistia a opäť osadia novou, geneticky najzdravšou kultúrou. Existujú rôzne metódy na oddelenie buniek od kultivačných nečistôt. Najčastejšie metódy používajú na preplachovanie chemikálií, ktoré sa ťažko odbúravajú. Náš výrobca používa bezkonkurenčný komplex mikroskopických filtrov a odstrediviek, ktoré bunky chlorelly oddelia a prečistia bez použitia chemikálií.

Stráviteľnosť

Patentovaná dezintegračná metóda výrobcu riasy (systém STEAM) je výnimočná schopnosťou bunkovú stenu rozbiť a zároveň uchovať hodnotu bunkového jadra. Chlorella pyrenoidosa je nezávisle (priebežne) testovaná japonskými kontrolnými úradmi má minimálne 76%-tnú a vyššiu stráviteľnosť! To je jeden z najvyšších údajov nezávislých laboratórií! Výrobca predkladá aktuálne výsledky a zaručuje štandard kvality. Dokonalej surovine pristane dokonalé spracovanie.

Podrobný návod ako užívať chlorellu.

Napísali iní o chlorelle

Advertisement